Nedalo mi to, a musela jsem začít známým latinským citátem: „Dokud dýchám, doufám.“ Předpokládám totiž, že elegantní a tak trochu jednostranně využívaný voňavý pomocník Spiron má svůj název od latinského slovesa dýchat – spirare (případně respirare).
Pro jeho schopnost osvěžovat a dezinfikovat prostor, ve kterém se nacházíme, si jej oblíbili mnozí z nás. Jeho citrusová vůně je příjemná a nevtíravá, ještě jsem se nesetkala s nikým, kdo by na ni reagoval odmítavě, naopak. Vůně je hlavní deviza Spironu, pro kterou je používán. Ve školních třídách, kancelářích, prostorech, kterými prochází více lidí a kde čas od času stoupne šance na to přinést si domů nadělení v podobě kapénkové nákazy. Své uplatnění nachází i v místech určených k meditaci – dokáže totiž zklidnit mysl. Ze stejného důvodu ho používají terapeuti ve svých pracovnách.
Byla by ale škoda opomenout další dovednosti Spironu. Jen za posledních několik dnů jsem s ním jednomu kutilovi vydezinfikovala drobnou ranku na prstě, zjistila, že dokáže zahnat svědění komářích štípanců, čas od času jsem si jej jemně stříkla na dlaně, než jsem šla ošetřit klienta prostřednictvím kraniosakrální osteopatie. Nedělám to kvůli dezinfekci (ta se děje samosebou), ale spíš intuitivně, když mám pocit, že to pomůže k většímu zklidnění ošetřovaného. Na terapie ke mně chodí malé děti, kvůli kterým jsem koupila velkou sadu barevných pěnových kostek. A Spironem ty kostky dezinfikuji. Bonusem je, že místností se pak line příjemná citrusová vůně, která vydrží hodně dlouho. Doma, než jdeme spát, vpustím Spiron do ložnice, protože ho máme rádi, ale komáři, kterých je u nás celkem dost, ne. A když zrovna není komáří sezona, tak se nám s ním zkrátka dobře usíná.
A ještě jednu schopnost jsem u Spironu objevila – udělá radost i jako dárek. Vždycky k němu přidávám informační leták, aby byl využit všestranně a ne „jen“ díky své vůni.